Все про 12х18н10т

Все про 12х18н10т

12х18н10т — що це

Як виготовляється сталь 12х18н10т.

Де застосовується нержавіюча сталь 12х18н10т

Металопрокатне виробництво нержавійки у світі займає за різними підрахунками від 20 до 30 відсотків ринку індустрії. Безперечними лідерами залишаються чорні метали, за ними слідує легована сталь та кольоровий прокат. Якщо ж провести зріз усередині сегмента з метою виявлення найбільш популярної марки, то отримаємо лідера в особі 12х18н10т, або AISI 321 аналог ринку США.

Вітчизняне маркування демонструє наочне уявлення про склад сплаву: 12% хром, 18% нікель та 10% титан. Сортамент доступний на складах багатьох спеціалізованих підприємств, таких як Векторметал, що постачають листи та труби у Дніпрі, Києві.

Ми з’ясували, що розшифровка 12х18н10т є не що інше, як склад легуючих компонентів, залишається з’ясувати інші нюанси: щільність, властивості, особливості виробництва, щоб будь-хто міг купити безшовну трубу 12х18н10т, маючи повне уявлення про матеріал, з якого вона зроблена.

Що таке сталь 12х18н10т
Це екологічно чистий та довговічний матеріал, що має вітчизняну та зарубіжну сертифікацію. Якщо розглядати цей сплав у найдрібніших деталях, то першим варто поглянути на ГОСТ на сталь 12х18н10т, адже ця категорія насправді поєднує понад 20 різних техумов.

Кований квадратний та круглий сортамент
Нагартовані прутки
Холоднокатна стрічка
Безшовні труби гарячого та холодного прокату.
Це лише мала частина всієї різноманітності поставок нержавіючої сталі AISI 321 ГОСТ, яку в старих джерелах можна зустріти під назвою Х18Н10Т.

Говорячи про леговані сплави, неможливо не торкнутися хімічного аспекту. Крім основних компонентів, таких як нікель, хром і титан, до складу марки стали входять: кремній (не більше 1%), сірка (близько 0,02%), а також марганець, фосфор, мідь і вуглець. Концентрація допоміжних компонентів не істотно впливає на підсумкові властивості металу, але забезпечує стабілізацію легуючих металів.

Розглядаючи сталь AISI 321 характеристики, властивості, особливості, варто приділити особливу увагу титану, хрому та нікелю.

Вміст хрому на рівні 17-19% забезпечує металу здатність до пасивації і наділяє сировину антикорозійними якостями.
Концентрація нікелю на позначці 11% свідчить про те, що сплав відноситься до категорії аустенітів. Сталі аустенітного типу піддаються як гарячої, і холодної прокатці, стійко переносять вплив агресивних середовищ, до сірчаної кислоти.
Титан у цій формулі є карбідоутворюючим компонентом. Його завдання – запобігти міжкристалічній корозії сталі. Завдяки реакції з вуглецем утворюється тугоплавкий карбід, який і зміцнює зв’язки в кристалічній решітці.
Наявність хрому і нікелю особливо впливає на властивості сталі 12х18н10т при термічній обробці, і зокрема на етапі охолодження до 1050-1100°С. Для компенсації вразливості до складу сплаву додають всього 0,1% вуглецю, який надає аустенітну дію на метал.

Щодо інших елементів, то вони також здатні незначно впливати на підсумкові властивості сплаву. Наприклад, що входить до складу сталі 12х18н10т кремній, підвищує щільність прокату і забезпечує дегазацію. З мінусів – незначне зниження пластичності, внаслідок чого навантаження на обладнання при холодній прокатці зростає.

Марганець при виробництві зменшує розмір зерна, що позитивно впливає на монолітність металу, механічну міцність. Підкреслимо, що середня щільність сталі 12х18н10т 179 МПа, може змінюватися в залежності від способу виробництва. При загартуванні прутка в 1020-1100 ° С значення щільності зростає до 196 МПа, і до 236 МПа, якщо для охолодження застосовують воду або повітря.

Виробництво сталі 12х18н10т
Нержавіюча сталь, як сировина надходить на виробництво в декількох формах: пруток, лист, стрічка, дріт, лист. Як зрозуміти, яка саме сировина була застосована при виготовленні тієї чи іншої продукції? Це дуже просто: зі стрічки виготовляють дрібні вироби, що вимагають тонкої роботи, пруток найчастіше йде на виготовлення кухонних приладів, суцільнотягнутих труб, багатьох інших виробів. Стрічка постачається у рулонах. Товщина металу складає від 0,005 мм до 4 мм. Метал 12х18н10т механічні властивості якого залежать від способу прокату, зберігає високу корозійну стійкість та міцність незалежно від сортаменту.

Щоб зрозуміти, наскільки універсальним матеріалом є нержавіюча сталь, достатньо купити капілярну трубу AISI 321, або поглянути на дорогі столові прилади ручної роботи.

Прокат сталі AISI 321 буває холодним та гарячим. Листи з цього сплаву роблять гладкими, фактурними, полірованими, матовими. Гарячекатані заготовки обробляють термічним способом, або за допомогою кислоти.

Застосування сталі 12х18н10т
Ми розглянули 12х18н10т характеристики, особливості виробництва, хімічний склад. Залишається розібратися з тим, навіщо безпосередньо використовують цей метал. З листової сталі виробляють труби, декоративні облицювальні панелі, текстуровані та перфоровані конструктивні елементи, що використовуються для облаштування сходів, спусків.

Пруток використовують для виготовлення декоративних і силових конструкцій: перил, стійок, пружин, болтів, іншого промислового кріплення. У необробленому вигляді дротик формує «скелет» залізобетонних монолітів.

Сталева стрічка – сировина номер один у машинобудуванні, будівництві, меблевому виробі.

Векторметал нержавіючий та кольоровий металопрокат ТОВ Векторметал нержавіючий та кольоровий металопрокат

Компанія «Векторметал» реалізує прокат та вироби з нержавіючих та кольорових металів. Можлива доставка по всій Україні, філії відкриті у багатьох великих містах.
 

КОНТАКТИ

Мы працюємо: Пн-Пт — с 08:00 до 16:00