Виробництво та використання зварних нержавіючих труб

Виробництво та використання зварних нержавіючих труб

Промисловий переворот, що стався наприкінці XVIII ст., ознаменувався переходом від мануфактурного виробництва до великого машинного виробництва, внаслідок чого відбулося нарощування обсягів виробництва металу необхідного для виготовлення машин і механізмів, у тому числі і труб з нержавіючої сталі, які активно використовуються в сучасному світі.

Історія появи зварних нержавіючих труб
У другій половині ХІХ ст. розроблялися нові процеси та створювалися сталеплавильні агрегати, які згодом лягли в основу сучасного сталеплавильного виробництва.

Постійне технологічне переоснащення виробництв і зростання вимог до якості стали ставили перед науковцями в галузі металургії все нові і нові завдання з розвитку сталеплавильного виробництва та розробки принципово нових видів сталі з покращеними якісними показниками та властивостями. У ході вирішення завдань на початку XX ст. вперше було розроблено метал, який не піддавався корозії і не тьмянів. Так вперше зародилася нержавіюча сталь, з якої виготовляються і труби зварні нержавіючі DIN.

Нержавіюча сталь завдяки ряду незаперечних переваг, таких як високі властивості міцності, зносостійкість, висока антикорозійна здатність і гігієнічність знайшла своє практичне використання в багатьох галузях промисловості.

В даний час завдяки передовим технологіям і наявному на металургійних підприємствах обладнанню прокатне виробництво нержавіючих сталей представлено наступним сортаментом:

Листовий прокат (аркуш, смуга).
Сортові вироби (труби, коло, шестикутник, квадрат).
Нержавіючі труби займають значну частку на світовому ринку металопрокату.

Залежно від способу виготовлення труби з нержавіючої сталі, що застосовується, випускаються двох видів: безшовні та зварні.

Технологічний процес виготовлення зварних нержавіючих труб
Вихідним матеріалом для виготовлення зварних труб з нержавіючої сталі є гарячекатана або холоднокатана листова заготовка. Завдяки чудовим пластичним властивостям нержавіючої сталі листову заготовку вальцюють (згортають) до необхідного діаметра і з’єднують зварювальним швом. Різноманітність геометрії профілю перерізу зварних нержавіючих труб (коло, прямокутник, квадрат, овал) досягається різними методами при формуванні.

Нанесення з’єднувального стикувального шва при виробництві зварних труб з нержавіючої сталі здійснюється за допомогою електрозварювання. До основних способів зварювання круглих та профільних зварних труб з нержавіючої сталі відносяться:

зварювання напівавтоматом із використанням електродного дроту;
зварювання електродами з вольфраму в інертному середовищі
з’єднання за допомогою лазера.
Після закінчення нанесення сполучного шва труби зачищають, шліфують і випробовують на міцність. Заключним етапом виготовлення труб є їх калібрування та нарізування на задану довжину.

Застосування передових технологій у виробництві зварних нержавіючих труб та використання сучасних методів управління та контролю забезпечують їм високі якісні показники.

Висока механічна міцність електрозварювальних труб з нержавіючої сталі, їхня стійкість до окислення та корозії, гігієнічність дозволяють використовувати дані вироби в широкому спектрі. Зварні нержавіючі труби застосовуються для виготовлення, димоходів та систем вентиляції, при будівництві нафтових трубопроводів та газопроводів у харчовій галузі та багатьох інших сферах народного господарства.

Переваги зварних нержавіючих труб
Проводячи порівняння між нержавіючими трубами, виготовленими за допомогою з’єднувального зварного шва, можна виділити ряд переваг у порівнянні з безшовними трубами. До переваг належить таке:

технологія виготовлення зварних труб з нержавіючої сталі більш проста у порівнянні з технологією виробництва безшовних труб, тому їх вартість у сегменті нержавіючих труб помітно дешевша;
можливість виготовлення зварних нержавіючих труб великого діаметра значною мірою знижує їхню вагу. Даний фактор робить їх незамінними при зведенні трубопроводів у нафтовій та газовій промисловостях;
застосування різних методів формування дає можливість виробляти труби як круглого перерізу, а й іншого профілю (квадрат, прямокутник, овал).
Незважаючи на наявні переваги зварені нержавіючі труби в деяких питаннях все-таки поступаються безшовним трубам, а саме:

товщина стінок зварних труб менше ніж у безшовних, тому їх не використовують для будівництва та збирання особливо відповідальних конструкцій;
наявність зварного сполучного шва не дає змоги згинати виріб;
технологія виробництва зварних труб викликає необхідність використання певних марок сталі, що легко піддаються зварюванню.

Векторметал нержавіючий та кольоровий металопрокат ТОВ Векторметал нержавіючий та кольоровий металопрокат

Компанія «Векторметал» реалізує прокат та вироби з нержавіючих та кольорових металів. Можлива доставка по всій Україні, філії відкриті у багатьох великих містах.
 

КОНТАКТИ

Мы працюємо: Пн-Пт — с 08:00 до 16:00